ZAPRASZAM DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO MOJEJ ŻONY

Profilaktyka p-nowotworowa

W ramach postępowania profilaktycznego oferuję Pacjentkom szeroki zakres postępowania profilaktycznego m.in.

– cytologię metodą tradycyjną
– płynną cytologia LBC
– oznaczanie nosicielstwa wirusów HPV
– oznaczanie markerów nowotworowych
– oznaczanie dziedzicznej predyspozycji do raka jajnika oraz raka piersi BRCA1 BRCA2
– badanie ultrasonograficzne

SZCZEPIENIA przeciwko wirusom HPV tzw profilaktyka czynna raka szyjki macic

„Lepiej zapobiegać niż leczyć „ oraz „nowotwór wczesnie wykryty jest w bardzo dużym stopniu całkowicie uleczalny „ Tego typu sformułowania słyszmy niemal na każdym kroku .Jak ważne jest zapobieganie lub bardzo wczesne wykrywanie patologii , które nieleczone mogą prowadzić do rozwoju choroby nowotworowej nikogo chybanie trzeba przekonywać. W naszym kraju każdego roku około 2000 kobiet umiera z powodu raka szyjki macicy, a około 5000 z powodu raka piersi

Badanie cytologiczne pozwala wykryć nieprawidłowości w obrębie nabłonka pokrywającego szyjkę macicy.

Wczesne wykrycie patologii szyjki macicy możliwe jest dzięki tego typu badaniom.Prawidłowa i szybka interpretacja wyniku badania cytologicznego pozwala na podjęcie skutecznego postępowania diagnostycznego lub terapeutycznego.

W związku z tym zaleca się rozpoczęcie badań cytologicznych w 20-25. roku życia i przystępowanie do nich raz do roku. Jeżeli do 30. roku życia wyniki corocznej cytologii są prawidłowe można zwiększyć odstępy czasu i powtarzać badania co 2-3 lata, gdyż ich skuteczność będzie dokładnie taka sama.

Więcej szczegółów : www.rakszyjki.org

Profilaktyka raka gruczołu piersiowego – Mammografia to inaczej radiologiczne badanie gruczołów piersiowych za pomocą specjalistycznego sprzętu – mammografu, a następnie opisanie uzyskanego obrazu. Metoda ta pozwala na wczesne wykrycie patologicznych zmian, jakie zaszły w obrębie badanej okolicy ciała.

W profilaktyce raka piersi bardzo dużą rolę odgrywa samobadanie. Badanie najlepiej jest wykonywać raz w miesiącu, po zakończeniu krwawienia miesiączkowego czyli w pierwszej fazie cyklu . Z kolei Panie, które nie miesiączkują bądź to z powodu naturalnej menopauzy, bądź też są po operacji usnięcia macicy powinny wykonywać tego typu badanie w określonym dniu każdego miesiąca. Samobadanie najwygodniej jest przeprowadzać przed lustrem, pod prysznicem lub na leżąco.

Więcej: www.rakpiersi.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!